Mivel foglalkozik a holisztikus hajgyógyászat?
A hajgyógyászat önálló tudományág, és közel 30 éves múltja van. Természetgyógyászok, egészségügyi- illetve mindenképpen ilyen irányú végzettségű szakemberek. Feladatuk és céljuk a hajas fejbőr vizsgálata és kezelése. A holisztikus hajgyógyász a test és a lélek egészét kezeli, nem csupán a tünetek megszüntetésére törekszik.
Mikor érdemes felkeresni a hajgyógyászt?
- ha tartósan vagy erősen hullik a hajunk
- ha huzamosabb ideig viszket akár egy adott területen vagy akár az egész fejen
- ha nem múló korpás, pikkelysömörös állapot
- nagyon vékonyszálú, töredezett, gyenge a hajminőség
- zsíros fejbőr
- foltos kopaszodás
Mik lehetnek a hajhullás okai?
- fogyókúra, helytelen táplálkozás
- terhesség
- kemoterápia
- vitamin, és/vagy ásványi anyag hiánya a szervezetben
- stressz
- lázas állapot
- gyulladás, góc a szervezetben
- gombaterhelés
- erősen elsavasodott állapot
- külső okok (pl: rosszul kivitelezett szőkités, dauer maradandó károsodást okozhatnak a hajtüszőkben!!!) gombásodás, száraz korpa, bakteriális fertőzés, zsíros korpa.
- Azonban nagyon sok esetben ennél összetettebb a tünetek oka, sokszor szervi megbetegedések, diszfunkciók, valamint pszichés problémák állnak egy-egy probléma hátterében.
Hogyan állapítják meg a diagnózist?
Mivel igen összetett ok is meghúzódhat a tünetek mögött, ezért a pontos, megbízható diagnózis elengedhetetlen.
Egy toxin mérés fontos információkkal szolgál egy állapotfelmérés során. Így képesek egy igen átfogó, a hajproblémák külső illetve belső okainak feltárására. (pl. manuális vizsgálatok, skalpdiagnosztika, a szervezet méreggel telítettségének vizsgálata stb.)
Hogyan segít a hajgyógyász?
A hajgyógyász egyik legfontosabb szerepe abból áll, hogy meg tudja mondani, hogy mi okozza rendellenes tüneteket, és ha belső szervi probléma van, a megfelelő szakorvoshoz irányítja.
Nagyon sok esetben elegendő a megfelelő hajgyógyászati készítmény rendszeres alkalmazása. Ezek a termékek többnyire gyógynövény tartalmúak, a benne levő hatóanyagok hatnak pl. hajhagymákba tápanyagokat juttatnak, a fejbőrben hajszálereket stimulálják stb. Igen gyakran speciális diétát írhat fel a szakember, illetve bizonyos vitaminok, tápanyagkiegészítők szedését javasolhatja.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése